Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

10-18 měsíců Plavčíci - hýbeme se s Lodičkou

Vaše děťátko samostatně objevuje svět – jak jej podpořit?

Chcete se naučit společným hrám a aktivitám vhodným pro Vaše děťátko?
Přihlaste se do kurzu Plavčíků!

Kurz Plavčíků je určen pro děti, které objevují kouzlo pohybu.  Lezení je pro miminka obrovský skok ve vývoji a v našem kurzu chceme dětepomoci se s touto změnou co nejlépe vypořádat.  S dětmi si společně hrajeme a cvičíme a pomocí písniček a říkanek nenásilně podporujeme jejich pohybový i psychický rozvoj. V průběhu kurzu už děti také začínají přecházet od lezení do stoje a pokouší se o první samostatné krůčky – velmi jim při tom pomáhá, když vidí své kamarády, kteří už tento obrovský krok zvládli! Překotným rozvojem však v tomto období neprochází nejen pohybový vývoj, ale i rozvoj porozumění mluvené řeči a vývoj řeči jako takové.  S dětmi se proto budeme učit jednoduché říkanky a budeme plnit úkoly, které odpovídají jejich věku, aby se mohly co nejvíce zapojovat.

Kurz pro děti končí v době, kdy zvládají samostatnou chůzi a umějí plnit jednoduché úkoly, které s nimi v Plavčících každý týden opakujeme.  Samozřejmou součástí kurzu jsou i výtvarné dílničky, kde si vždy jednou za čas s dětmi vyrobíme nějakou památku.

Kurzy trvají hodinu a půl, z toho jsou asi třicet minut společné aktivity, zbylý čas je věnován volné zábavě dětí i rodičů.

 

Poslední fotografie

Archiv

Kalendář
květen / 2024

Statistiky

Online: 3
Celkem: 270243
Měsíc: 3112
Den: 88